تبلیغات
حسین پناهی - پناهی سر فصل خبر ۲
 
سالهاست که مرده ام ...

پناهی سر فصل خبر ۲ [عمومی , ]

تهران:۱۲:۴۰ ,  ۱۳۸۳/۰۶/۱۵

مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کهکیلویه و بویر احمد در گفت وگو با "مهر" :
یادمان حسین پناهی برگزار می شود
اولین یادمان مرحوم "حسین پناهی"با حضور هنرمندان و نویسندگانی چون داود میر باقری، محمدرضا شریفی نیا و سیمین دانشور 16 مهر در شهر ستان یاسوج برگزار خواهد شد.

"سید ضیا الدین رضا توفیقی"مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویر احمد با اعلام خبر فوق به خبرنگار تئاتر "مهر " گفت: این یادمان به منظور بزرگداشت مرحوم حسین پناهی هنرمند بویر احمدی با همکاری معاونت امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویر احمد در شهر ستان یاسوج برگزار می شود. دراین مراسم علاوه بر خانواده این مرحوم و جمعی از هنرمندان و اهالی ادب ، دکتر حق شنانس معاونت امور استانها و به احتمال زیاد دکتر ایمانی خوشخو معاونت هنری وزارت ارشاد حضور خواهند داشت . همچنین سعی ما بر این است که جناب آقای مسجد جامعی وزیر ارشاد نیز در این مراسم حضور داشته باشند.
وی افزود : این مراسم به صورت یک همایش برگزار می شود. مراسم از صبح تا ظهر به نقد خاطره گونه آثار سینمایی و سریال های تلویزیونی مرحوم پناهی اختصاص دارد که با حضور جمعی از هنرمندان و منتقدان سینمابرگزار می شود . همچنین در کنارنمایش بخشی از این آثار یک فیلم نیم ساعته که توسط محمد مختاری در باره زندگی و آثار این هنرمند ساخته شده، نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.
رضا توفیقی در ادامه اظهار داشت : این  مراسم بعد ازظهر به بررسی  کارهای ادبی حسین پناهی در زمینه شعر و قصه با حضور برخی از شاعران و نویسندگان  اختصاص دارد. یکی از این میهمانان خانم سیمین دانشور است که اگر ایشان امکان حضور در این مراسم را نداشته باشند، حتما مقاله ای در باره پناهی می نویسند تا  درمراسم خوانده شود.
وی  با اشاره به این مطلب که مراسم ما یک مراسم ملی و سراسری است، تصریح کرد: از مدتها قبل توسط رسانه ها و مطبوعات فراخوان عمومی داده ایم تا همه هنرمندان ونویسندگان علاقمند  در صورت تمایل آثار خود را  در زمینه شعر ، مقاله و یاداشت به دبیرخانه این همایش در یاسوج ارسال دارند .
وی با اشاره به حضور حسین پاکدل در بخش اجرایی و نقد این همایش متذکر شد: تعداد دیگری از هنرمندان سینما و تئاتر نیز  در این یادمان حضور خواهند داشت  و درباره آثار پناهی صحبت خواهند کرد.هم اکنون معاونت استانها ارشاد درحال رایزنی  ودعوت از هنرمندان  است.
توفیقی افزود : این یادمان طی سالهای آینده نیز در همین روز برگزار خواهد شد و روز 16 مهر در استان کهکیلویه وبویر احمد روز یادمان پناهی نام خواهد گرفت.
وی همچنین گفت د: تمام هزینه های این یادمان توسط معاونت امور استانهای وزارت ارشاد و اداره کل ارشاد استان کهکیلویه و بویر احمد تأمین خواهد شد.
توفیقی در پایان از چاب   کتاب یادنامه حسین پناهی و توزیع آن  در این مراسم خبر داد.

تهران:۱۵:۲۲ ,  ۱۳۸۳/۰۶/۰۱

سوم شهریور در مسجد کوی دانشگاه تهران
دانشگاهیان، یاد حسین پناهی را گرامی می دارند
دانشجویان، دانشگاهیان و دانش آموختگان استان کهکیلویه و بویر احمد ساکن و مقیم تهران سوم شهریور، مراسم ختم و فاتحه هنرمند مرحوم، حسین پناهی را گرامی می دارند.

به گزارش گروه دانشگاهی خبرگزاری "مهر" در بیانیه دانشجویان، دانشگاهیان و دانش آموختگان استان کهکیلویه و بویر احمد ساکن و مقیم تهران آمده است:

در گرماگرم سرد ترین شب فصل "گور عشق گل خونرنگ دل" سرانجام "مرد ناتمام" "عصر والیوم" در "هیاهوی شهر" "گم گشت" و "مشتاقانه"، به سوی "عشق و دلتنگی" اش در "بازگشت به کودکی" و معصومیت پر کشید تا خود در آغوش "خاک تیره" تسکین یابد و "همسایه ها" تنها در سوگ مرگ بی صدای خلوت نشین بی ریای دوستی ها و صداقت ها در حسرتی سرگردان از دوستی ها و راستیها بگویند و خاطره "مرغابی گم شده در مه" را در "سایه خیال" خویش مرور کنند.

اینک در غم فراق و نبود این عزیز سفر کرده سوگوارانه و ماتم زده در کنار خانواده و دوستان گرد هم می آییم تا ضمن نثار سلام و فاتحه یاد "خاطره شعرهای هرگز نسروده" و "آوازهای هزگر نخوانده اش" را با هم مرور کنیم.

این مراسم سه شنبه سوم شهریور ساعت 18 در مسجد کوی دانشگاه تهران برگزار می شود.

تهران:۱۱:۱۸ ,  ۱۳۸۳/۰۵/۲۵

مردی که بقیه عمرش را راحت مرد
هفت روز از مرگ حسین پناهی گذشت؛ به همین راحتی

خورشید، جاودانه می‌درخشد در مدار خویش ماییم که پا جای پای خود می‌نهیم و غروب می‌کنیم/ هر پسین … جا مانده است/ چیزی، جایی/ که هیچ گاه دیگر/ هیچ چیز/ جایش را پر نخواهد کرد/ نه موهای سیاه/ و نه دندان‌های سفید … من تکه‌‌تکه از دست رفته‌ام/ در روز روز زندگانی‌ام …
گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری "مهر" : چهارشنبه‌ای که گذشت، شاید خیلی از ما با ولع و وسواس زیادی سعی کرده‌ایم قسمت شانزدهم «آواز مه» را از شبکه 1 سیما ببینیم. چون با نگاه‌های حریص خود دنبال کسی می‌گشتیم که باور کرده بودیم همراه با دو مرغابی نوشته‌هایش در مه ناپدید شده است. این بار، رفتن باورمان شد و شاید بعضی از ما به خود نهیب زدیم که روزی باید بار هجرت ببندیم و زندگی در مرگ را تجربه کنیم.
  به زعم خیلی از ما، دوران کودکی و نوجوانی‌ حسین پناهی در آن روستای بویراحمدی چندان مهم نیست، اما او طی آن سال‌های به ظاهر بی‌اهمیت، شالوده‌اش در شعر، نویسندگی و بازیگری ریخته شد. حال اگر بخواهیم از نقطه پر اهمیت  زندگی‌اش شروع کنیم باید سال 62 (یعنی بیست و هفتمین سال زندگی‌اش) را مقارن با ورودش به تلویزیون بدانیم. حسین در این سال با «گوش بزرگ دیوار» ما را با خودش آشنا کرد و سپس در سال 67 اولین نقش سینمایی‌اش را در فیلم «گال» ایفا کرد. مرحوم پناهی را در بازی‌ها و نقش‌هایش می‌توان پیدا کرد. او مردی بود به ظاهر آرام که در مسیر تند باد زندگی پیش می‌رفت؛ با طوفانی که در درونش می‌وزید و در نهایت درونگرایی به دنیای خیلی از ما وارد می‌شد و خودمان را به ما معرفی می‌کرد و ما به او یا به خودمان می‌خندیدیم؛ این کار همیشگی‌اش بود. ساکت بود، اما درونی متلاطم و روحی پرواز‌گر داشت. کسی بود که فقط شبیه خودش بود و توی کارهایش آنقدر غرق می‌شد که فرصت پرداختن به دیگران را نمی‌یافت. او انسانی مهارنشدنی بود و هیچ‌گاه، هیچ جا و هیچ چیزی قانعش نمی‌کرد. در هیچ زمان و  ظرفی نمی‌گنجید و روح ناآرامش فرصت ماندن و بی‌حرکت و ساکن بودن به او نمی‌داد. اگر نگاهی به زندگی هنری مرحوم پناهی داشته باشیم، در می‌یابیم آن چیزی که او را رشد داد، خودش بود. او ثابت کرد که با تجربه می‌توان کاری عالمانه کرد. ثابت کرد اگر هر کدام از ما بخواهد، می‌تواند به هدف و مقصدی که دارد برسد. دیگر آن که مقید به خیلی از تقلیدات ظاهری در زندگی‌اش نبود؛ برای خودش بود و اگر می‌گذاشتند، همان طور که دوست داشت، زندگی می‌کرد؛ چیزی شبیه نقش‌هایش ، منحصر به فرد بود.  خودش بود که دنیای ما را به ما نشان می‌داد و ما را در برابر دنیای‌مان به خنده وا می‌داشت.
چه کسی می‌تواند ادعا کند بیان کار او در مثل «دو مرغابی در مه» و «گرگها» تفاوت وجود دارد؟ نه. او متفاوت نبود. اگر در نقشی با لباس نویسنده مفلوکی ظاهر می‌شود که جامعه‌اش او را در فقر و بدبختی می‌خواهد، نقش دیگرش که چوپان سریال گرگ‌ها باشد را هم به گونه‌ای ایفا می‌کند که حکومت ظالم، انسان‌های کر و گنگ می‌خواهد و اگر زبان باز کنند در سیاه‌چال خواهند افتاد و خواهند پوسید. این دو نقش و آن همه نقش پناهی، همه مبین یک تفکر، اندیشه و ایده بود؛ می‌خواست ما را با جامعه و اطراف‌مان درگیر کند و در تعامل نگاه دارد. و چه موفق، نقش بازی می‌کرد! حالا دیگر کفاش «آواز مه» که در دکان کفاشی‌اش کتاب امانت می‌داد، دکان را چهار قفل زده و مرده است. یک هفته‌ای می‌شود که با پناهی و تمام خاطراتش خداحافظی کردیم؛ کسی که آزارش به ما نرسید، اما آزارمان را دید. او حتی مردنش هم برای ما مزاحمت نداشت؛ فقط ما را خیلی متأثر کرد. پناهی این بار نقش آخرش را چنان بازی کرد که مرگ را باور کردیم و به مردن ایمان آوردیم. مرگ را حسین پناهی انتظار می‌کشید؛ چون می خواست زندگی کند. شاید بارها گفته بود که بعد از مرگش می شناسیمش اکنون زندگی پناهی آغاز شده است و آثارش به ما جان خواهند داد. چون او مردی است که باید زنده بماند تا بتواند بقیه عمرش را راحت بمیرد.

تهران:۱۵:۰۴ ,  ۱۳۸۳/۰۵/۲۰

این هنرمند در میان دوستارانش شهر به شهر سفر کرد :
پیکر حسین پناهی صبح امروز در خاک زادگاهش آرام گرفت
پیکر حسین پناهی پس از اعزام به شیراز درمیان سیل عظیم دوستدارانش از شهرهای سپیدان،اردکان،یاسوج، نورآباد ممسنی، گچساران وده دشت گذشت و صبح امروز به گلزارشهدای شهر سوق برده و در آنجا به خاک سپرده شد.

 " رفیعی" مسوول روابط عمومی حوزه هنری استان کهکیلویه و بویر احمد درگفت وگو با خبرنگارتئاتر "مهر" در شرح این مراسم گفت: پیکر مرحوم حسین پناهی ساعت 30/17 از فرودگاه شیراز با حضور مسوولین ، هنرمندان و مردم این شهر به سمت شهرستان سپیدان تشییع شد و پس از گذشتن از شهرستان سپیدان واردکان فارس ساعت 30/20 به یاسوج رسید.
وی افزود:  در شهر ستان یاسوج نیز طی مراسم ویژه ای  که با حضور مسوولین فرهنگی و دولتی ، هنرمندان و مشتاقان این شهر ستان در مقابل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان ضمن قرائت پیام وزیر ارشاد در باره این هنرمند سخنرانی کرد و برخی از شاعران یاسوجی به  اجرای دکلمه درسوگ این عزیز پرداختند . موسیقی محلی نقاره برای شادی روح او نواخته شد و حاضران به سوگ واری و مداحی پرداختند پس از این مراسم پیکر مرحوم پناهی به شهرستان نورآبادممسنی وسپس در ساعت10 شب به گچساران منتقل شد.
رفیعی تصریح کرد: در پلیس راه گچساران پیکر پناهی  با سیل عظیم دوستداران خود مواجه شد که این ازدحام جمعیت منجر به 40 دقیقه توقف آمبولانس در پلیس راه این شهرشد . پیکر این هنرمند نیز ساعتی در جایگاه ویژه ای که در این شهرستان برایش تهیه شده بود ودر میان دوستدارنش قرار داده شد وطی مراسم مداحی و شعر خوانی آخرین سخنرانی این هنرمند در روز جهانی تئاتردر یاسوج  برای حاضران پخش شد .
مسوول روابط عمومی حوزه هنری کهکیلویه وبویر احمدگفت: پیکر حسین پناهی  با بدرقه مردم  گچساران  ساعت 30 /1 بامداد به آغوش مردم ده دشت سپرده شد ودر این شهر نیز پس از مراسمی که نیمه شب با حضور مسوولین برگزار شد به سردخانه منتقل شد و ساعت 6 امروز صبح  از مقابل کتابخانه عمومی این شهرستان  با حضور هنرمندان ، مدیر کل فرهنگ وارشاد کهکیلویه ، استاندار ،  رئیس حوزه هنری این استان ومسوولین فرهنگی و دولتی استانهای هم جوار فارس ، خوزستان و چهارمحال بختیاری  به سمت گلزارشهدای  شهرستان سوق محل دفن وی تشییع شد .رفیعی همچنین افزود: :پس از مراسم خاکسپاری مرحوم حسین پناهی ، مدیر کل حوزه هنری استان کهکیلویه و بویراحمد برای حاضران سخنرانی کرد و پسرمرحوم پناهی شعری در فراق پدرش خواند.
وی گفت: شهر سوق در 15 کیلومتری روستای دژکوه ،زادگاه وی قراردارد و مرحوم پناهی دوران تحصیل خود را در این شهر سپری کرده است .
مسوول روابط عمومی حوزه هنری یاسوج  برخی از اخبار منتشر شده درباره علت فوت پناهی را طی چند روز گذشته در  مطبوعات کذب خواندوگفت : علت فوت حسین پناهی سکته قلبی بوده است و این هنرمند طی چند سال گذشته همواره از ناراحتی قلبی رنج می برد.

تهران:۱۳:۲۵ ,  ۱۳۸۳/۰۵/۱۹

مراسم تشیع جنازه حسین پناهی برگزار شد:
مرغابی از مه گذشت
پیکر "حسین پناهی" بازیگر تئاتر ، تلویزیون و سینما صبح امروز طی مراسم ویژه ای با حضور ، وزیر اقتصاد ،مسوولین و برخی ازنمایندگان مجلس شورای اسلامی ،هنرمندان و دوستدارانش از مقابل تالار وحدت به سوی فرودگاه مهر آباد جهت انتقال به زادگاهش تشیع شد.

به گزارش خبرنگار تئاتر"مهر" ، در این مراسم علاوه بر حضور هنرمندان تئاتر، تلویزیون ، سینما، دکتر صفدر حسینی وزیر اقتصاد، حجت الاسلام موحد نماینده کهکیلویه و بویر احمد در مجلس شورای اسلامی ، دکتر ایمانی خوشخو معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،دکتر نشان رئیس مرکز هنرهای نمایشی، جمعی دیگر از نمایندگان شورای اسلامی و برخی از اعضای هیأت مدیره  خانه تئاترنیز حضور داشتند. مجری مراسم رسول نجفیان بودکه در ابتدا با ذکر خاطراتی درباره شخصیت این هنرمند سخنرانی کرد. 
مسعود جعفری جوزانی کارگردانی که طی سال های اخیر همکاری نزدیکی با پناهی داشت نیز با ذکر ویژگی هایی  از این بازیگر او را هنرمندی وارسته دانست .
 همچنین فضل الله یاری  شاعر و نویسنده و دبیر سرویس فرهنگی روزنامه ابتکار از دوستان قدیمی حسین پناهی نیز در این مراسم گفت: حسین پناهی درکتاب" دومرغابی در مه" گفته است چرا عمر همه  100 سال است اما ما هنرمندان  در 50 سالگی می میریم؟ زندگی و مرگ حسین پناهی سرنوشت بسیاری از هنرمندان امروز ماست . روح او اکنون در گوشه ای میان ما ایستاده است. این سرنوشت امروز او، مر گ در غربت و انزوا می تواند برای همه ما و هنرمندان دیگر هم تکرار شود من  حداقل، آرزومند آسان مردن برای همه هنرمندان هستم .
وی همچنین افزود : دو شب پیش که دوستانش با جسد بی روح اودر خانه شخصیش مواجه شدند 4 ساعت جسد حسین پناهی در میان دستان دوستانی چون رسول نجفیان، داود میر باقری انتظار رسیدن آمبولانس را کشید.
 سپس  حجت الاسلام موحد نماینده کهکیلویه و بویراحمد که از دوستان قدیمی و هم حوزه ای وی در طول تحصیلش در حوزه علمیه بهبهان بود به ایراد سخنرانی درباره مقام این هنرمند پرداخت. وی در بخشی ا ز سخنان خود گفت: از حسین پناهی سخن گفتن در میان این جمع اندیشمند ، هنرمند و فرهیخته فرهنگی بسیار سخت است .
موحد با یاد کردن از دوران تحصیل خود و حسین پناهی در حوزه علمیه بهبهان تصریح کرد : پناهی به دلیل استعداد فوق العاده ای که داشت از همان جا مورد توجه روحانیون و اساتیدی که از قم به بهبهان  جهت تدریس آمده بودند، قرار گرفت و توسط آنها به حوزه علمیه قم آمد اما روح بلند اوغیر از آنجا در جای دیگری هم سیر می کرد.
وی افزود: برخی فکر می کنند حسین پناهی همین بود  که ما می دیدم اما او شخصیت بسیار بزرگ تری داشت او در محروم ترین نقطه این دنیا درمیان یک خانواده مذهبی در روستای دژکوه به دنیاآمد.روح بلند وی از ابتدابه دنبال دیدن جاهای بسار والاتر بود.پناهی مظلوم زیست ومظلوم مرد.

نماینده کهکیلویه وبویر احمد ضمن تشکر از همه مسوولین حاضر و شرکت کنندگان در این مراسم  از همه هنرمندان دعوت کرد تا درمراسم تشیع جنازه این هنرمند در شهرستان یاسوج نیز شرکت کنند.
در طول برگزاری این مراسم علاوه برپخش موسیقی زنده نی در سوگ مرحوم پناهی و پخش بخشی از موسیقی سنتی زادگاه این هنرمند اشعار وی با صدای غم انگیز خودش  از طریق ضبط صوت در فضای  بازتالار وحدت پخش و پوستر عکسهای او در میان مشتاقانش توزیع  شد .
لازم به ذکر است ، حسین پاکدل، حسین مسافر آستانه، از جمله مسوولین قبلی مرکز هنرهای نمایشی نیز در این مراسم حضور داشتند .  محمد مختاری مدیر تالار مولوی و حجت سید علیخانی مسوول روابط عمومی تالار مولوی ، فرهاد مهندس پور مسوول شورای نظارت و ارزشیابی مر کز هنرهای نمایشی و عضو شورای تئاتر شهر به همراه  برخی از کارکنان روابط عمومی و کارشناسان مر کز هنرهای نمایشی  و تئاتر شهر از دیگر افراد حاضر در این مراسم بودند

تهران:۱۲:۲۹ ,  ۱۳۸۳/۰۵/۱۸

چند سطر برای حسین پناهی
زلال ، مثل چشمه های روستا
خبرگزاری " مهـر " - گروه فرهنگ و ادب : حسین پناهی در شمار هنرمندانی بود که حضور در عرصه هنرهای نمایشی ، او را اغنا نمی کرد ، به همین دلیل دستی هم در کار نوشتن و سرودن داشت...

کسانی که حسین پناهی را از نزدیک می شناختند ، می دانستند که این بازیگر و شاعر ،  روحی حساس و اثرپذیر دارد ، این موضوع را شعرهای صادقانه اش گواهی می دهند...
حسین پناهی چندین دفتر شعر را روانه چاپخانه کرد ، اما هیچگاه مدعی نشد که آنچه می گوید و می نویسد ، " شعر" است ، به حق ، مرثیه خوان دل عاشق و روستایی خویش بود ، چشمان کنجکاو او در شهر هم به دنبال سایه مهربان درختی می گشت تا درهوای معطر آن ،  لختی با روح  تنهای خویش بیاساید و آوازهای روستایی و ایلیاتی اش را مرور کند.
پناهی فریب شهر را نخورد ، چشمهایش را به زرق و برق کاذب شهر نفروخت و هیچگاه  نگاه زلال و روستایی اش را با صداقت باران  و رنگین کمان عوض نکرد ... 
او به خود  و مخاطبش  دروغ نمی گفت ، همان بود که می نمود و آنچه را می نوشت که حس می کرد ،  سالهای غریب شهر نشینی او را شکست ، اما نتوانست تحقیرش کند و به غم نام و نان گرفتارش سازد ، هرچند  او هم تاول " فقــر " را همراه خود داشت ، اما این فقر ، هرگز به اندیشه هایش راه نیافت و او را تهی از کلمه نکرد...
دل اوهنوز نگران گله ای بود که به چرای سبز دامنه می رود و زخمی باز می گردد ، از دندان تیز گرگ ها و ددها می نوشت ، از رنج ایل می سرود و نگران خشکیدن حقیقت در زبان و اندیشه انسان غربت زده امروز بود...  یادش سبز.  

تهران:۱۰:۳۲ ,  ۱۳۸۳/۰۵/۱۸

حسین پناهی درگذشت
جسد بی روح حسین پناهی بازیگر تئاتر و تلویزیون و سینما شب گذشته در خانه شخصی وی در خیابان جهان آرا پیدا شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی"مهر" او این اواخر در مجموعه های تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت و هم اکنون نیز "آواز مه" از این بازیگر روی آنتن است.

 این هنرمند متولد سال 1335 و زاده روستای دژکوه استان کهکیلویه و بویر احمد بود. وی در مجموعه های تلویزیونی و قیلم های سینمایی زیادی بازی کرده است که می توان بازی وی در مجموعه تلویزیونی وپر بیننده آژانس دوستی"را یاد آورشد. آخرین فعالیت تئاتری وی بازی وکارگردانی نمایش "چیزی شبیه زندگی" در تالاراصلی تئاتر شهر است .

همچنین حسین پناهی مشغول تمرین یک نمایش با گروهی از دانشجویان جهت اجرا در تالار مولوی بود این نمایش اثر خودش بود. اسم گروه نمایشی وی " هات کلات" یک کلمه لری به معنای در هم ریختگی ناشی از خود رأی است.

حسین پناهی همواره هنرمندی منزوی و تنها بودو در حالی  دارفانی راوداع گفت که در خلوت خود به سر می برد و جسد بی روح او پس از چند روز که از مرگش گذشته بود ، شب گذشته توسط دوستانش در خانه شخصی وی پیداشد. علت مرگ این هنرمند هنوز مشخص نشده است و جسد این هنرمند قراراست طی مراسم ویژه ای به هنرمندان ومسوولین فرهنگی یاسوج جهت دفن در زادگاهش، تحویل داده شود.

لازم به ذکر است ، از این هنرمند یاسوجی  طی مراسم روز جهانی تئاتر تقدیر  به عمل آمد.نوشته شده توسط مهدی خسروی در سه شنبه 20 دی 1384 و ساعت 02:01 ق.ظ
ویرایش شده در سه شنبه 20 دی 1384 و ساعت 02:01 ق.ظ


لینک ثابت || نطرات [--]نوشته های قبلی...

پناهی سر فصل خبر ۲

پناهی سرفصل خبر ۱

به مناسبت میلاد پیامبری که هرگز مصلوب نشد

سحر سهراب

مقدمه ای به سبک او

زندگی نامه

بازیگری

اشعار


صفحات وبلاگ...

 

درباره وبلاگ

 وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

صدای بی صدا

font face="Tahoma" size="2" color="#000000">

نویسندگان

مهدی خسروی(9)

موضوعات

عمومی(9)

آرشیو

  دی 1384 (4)
  آذر 1384 (5)


لینکستان


لینکدونی

مسیحا (-)
پسر اسمانی (-)
مسیحا (-)
آرشیو لینكدونی


جستجوخبرنامه


آمار وبلاگ

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]
ایحاد صفحه : -


 با تشکر از...

طراح قالب

صادق هدایت

وبلاگ محاکمه خدا

All Powered By :
MihanBlog.com

h-panahi.Mihanblog.com